Qurbani / Udhiya / Kurban 2019


Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 05/01/2019 - 08/10/2019
All Day


Share Your Qurbani – Get Closer to Your Brothers & Sisters


ENGLISH


 

Options for sharing your qurbani’s;

1-Share your Qurbani online via form bottom of this page! (https://diyanetamerica.org/qurbani)


2-Transfer $150/per share to Diyanet Center of America, Bank of America Maryland Account 4460 0876 7611


3-Type a check to Diyanet Center of America and send to 9610 Good Luck Road, Lanham, Maryland 20706.
(If you are using this option please e-mail your name, phone number, e-mail and address with check front/back photos to qurbani@diyanetamerica.org)


4-Deliver it to the Turkish-American Religious Foundation (Diyanet USA) officers.
(https://diyanetamerica.org/mosques/)


TURKISH


Kıymetli Kurban Bağışçılarımız!

Türkiye Diyanet Vakfı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Amerika Diyanet Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen “2019 VEKÂLET YOLUYLA KURBAN KESİM ORGANİZASYONU” çerçevesinde kurban bağışlarınızı aşağıdaki seçeneklerden birini kullanarak yapabilirsiniz. Organizasyona katılan vatandaşlarımız adına Türkiye, Afrika, Uzakdoğu Asya, Latin Amerika, Ortadoğu, Balkanlar ve Türk Cumhuriyetleri’nde kesilecek kurban etleri Türkiye’deki ihtiyaç sahibi yoksul ve muhtaç vatandaşlarımız ile yurtdışındaki dindaş ve soydaşlarımıza dağıtılacaktır. Bu yılki kurban bedeli tüm masraflar dâhil olmak üzere 150 Amerikan dolarıdır. Artması halinde artan miktar Türkiye Diyanet Vakfı’nca hayri hizmetlerde kullanılacaktır. Vatandaşlarımızın kurban bağışlarını gerçekleştirebileceği en son tarih 10 Ağustos 2019 Cumartesi günü saat 11:59 pm’dir.

Kurban Bağışı Yapabileceğiniz Yöntemler:

1. Online Vekalet Alımı:
https://diyanetamerica.org/qurbani internet sitesinden (bu sayfada, alttaki form ile) ödemenizi yaparak vekâletinizi verebilirsiniz.

2. Banka Havalesi:
Maryland eyaletindeki Bank of America’ya ait 4460 0876 7611 hesap numarasına kurban bedelini havale edebilirsiniz. Bu metodu kullanan bağışçılarımız kurban bedelini havale ettiklerine ait dekontu da ekleyerek kurban sahibinin adı-soyadı, telefon numarası, e-mail adresi ve açık adresini qurbani@diyanetamerica.org adresine e-mail yoluyla bildirerek vekâlet işlemlerini tamamlamış olacaklardır.

3. Çek:
Bağışçılarımız “DIYANET CENTER of AMERICA” adına çek yazabilir ve çeklerini 9610 Good Luck Road, Lanham, Maryland 20706 adresine gönderebilirler. Bu yöntemi kullanan bağışçılarımız kurban sahibinin adı-soyadı, telefon numarası, e-mail adresi, açık adresini ve yazılan çekin arkalı önlü fotoğrafını da ekleyerek qurbani@diyanetamerica.org adresine e-mail yoluyla bildirerek vekâlet işlemlerini tamamlamış olacaklardır.

4. Diyanet Camii Din Görevlilerine Elden Teslim:
Kurban bedelini yakınınızdaki Diyanet Camii Din Görevlilerine elden teslim edebilirsiniz. Bu yöntemi kullanan bağışçılarımız kurban sahibinin adı-soyadı, telefon numarası, e-mail adresi ve açık adresini din görevlilerine bildirmelidirler.


Deadline: August 10, 2019, 5:00pm


6 thoughts on "Qurbani / Udhiya / Kurban 2019"

 1. Erkan riza says:

  Tek kurban secimi olacagina 5ten fazla kurban parasi Tek seferde nasil odenir?

  1. DiyanetAmerica says:

   En yakin Diyanet (TARF) Camiisi Din Gorevlisine elden teslim edebilirsiniz.
   Online Sistemde tum basvurulari duzenli olarak her kurban sahibine ayri ayri ismen olacak sekilde almak uzere birerli aliyoruz.
   Anlayisiniz icin tesekkur ederiz.

 2. Mirza says:

  where is the share being sent to? what country ,region ?

  1. DiyanetAmerica says:

   We are slaughtering and distributing over +450.000 shares of Qurbani/Udhiya in over +140 countries mostly in poor areas. The Middle East, Africa, South Asia, etc.

   After your Qurbani donation, one online system collecting from all over the world and Turkish Diyanet Foundation Offices in the countries in need of buying animals from those countries and slaughtering in the exact location.

   No freezing, no transferring the meats over the countries. With your help and donations, it is a worldwide mission.

 3. Ali Türkoğlu says:

  Kurban vekaletimi size verdim, inşallah hayırlara vesile olur..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *