Değerler Eğitimi 2021 Yaz Kampı – In-Person


Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 06/21/2020 - 07/02/2021
All Day


*This event in Turkish.

Sevgili Gençler!

2021 Yılı Değerler Eğitimi Yaz Kampımız Başlıyor!

Değerler insanoğlunu iyiye ve güzele sevk eden güçlü dinamiklerdir. Bireylerin ve toplumların tekamülünde, medeniyetlerin, geleneklerin şekillenmesinde milli ve dini değerler en önemli yapı taşlarıdır. Günümüz dünyasında çocuklarımızı ve gençlerimizi yıkıcı akımlardan ve her türlü bağımlılıktan korumak, geleceğimizin umudu olan yavrularımızın kimlik ve kişiliklerini inşa ederken dini, ahlaki değerlerle yoğurmak en temel amaçlarımızdan biridir.

2016 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz değerler eğitimi kış ve yaz  kamplarımız “Amerika Diyanet Merkezi Klasiği” haline geldi. Programımıza gösterilen yoğun ilgi sayesinde her yıl, her dönem kamplarımızı  zenginleştirmenin, siz gençlerimize milli ve manevi değerlerimizi daha iyi aktarmanın gayreti içerisinde olduk. DEĞERLER EĞİTİMİ programı kapsamında Amerika’nın çeşitli eyaletlerinde yaşayan gençlerimize Kur’an okuma ve temel dini bilgiler alanında yoğunlaştırılmış bir eğitim fırsatı sunmak; onları Türk tarihi ve edebiyatı ile buluşturarak medeniyetimizle irtibatlarını güçlendirmek; gençlerimizin Türkçe okuma, yazma ve konuşma becerilerini geliştirmek; kültürümüze ait geleneksel sanatlarla tanışmalarını sağlamak; spor ve interaktif etkinliklerle kendilerini ifade etmelerine imkan verecek bir arkadaşlık ve dostluk ortamı oluşturmak hedeflendi.

Değerli Gençler! 

Bilindiği üzere Covid 19 salgını nedeniyle  geçtiğimiz bir buçuk yıl boyunca dünya genelinde insanlar bir araya gelerek normal hayatlarını sürdüremediler. Bugün ise Amerika genelinde aşılamanın da etkisi ile hızlı bir şekilde normale dönüş süreci devam ediyor. Bu rahatlama ile birlikte değerler eğitimi yaz kampımızı külliyemizde  yapmaya karar verdik. Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi sizleri külliyemizde ağırlayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bizi biz yapan değerlerimizi bir kez daha hatırlayarak, yeni dostluklar kurarak geriye hayırla yad edeceğimiz güzel hatıralar bırakmak ümidi ve duası ile …

2021 Değerler Eğitimi Yaz Kampı 13-17 yaş grubunda gerçekleştirilecektir. Kampımıza 1 Ocak 2004 ile 1 Ocak 2009 tarihleri arasında doğmuş, Amerika’da yaşayan kız ve erkekler başvurabilir. Başvurular kontenjanla sınırlıdır.

Şartlar:

Yaş: 13-17 arası
Tarih: 21 Haziran 2021 – 2 Temmuz 2021
Son Başvuru: 18 Haziran 2021
Eğitim Dili: Türkçe
Kontenjan: 12 kız, 12 erkek
Ücret: $500 (Financial-aid ve diger maddi sorulariniz icin info@diyanetamerica.org adresine e-mail atabilirsiniz)

Not: Amerika Diyanet Merkezi’ne gelmeden önce, 18-19 Haziran 2021 tarihlerinde yaptırılmış PCR (COVID 19) test sonucu gerekmektedir.


DCA DE2021Summer

 • MM slash DD slash YYYY
 • American Express
  Discover
  MasterCard
  Visa
  Supported Credit Cards: American Express, Discover, MasterCard, Visa
   

Programa ve Kulliyemize Yardimda Bulunmak icin Lutfen Buraya Tiklayiniz


 

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *