Değerler Eğitimi 2021 Kış Kampı – In-Person


Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 12/24/2021 - 01/02/2022
All Day


*This event is in Turkish.

Sevgili Gençler!

2021 Yılı Değerler Eğitimi Kış Kampımız Başlıyor!

Değerler insanoğlunu iyiye ve güzele sevk eden güçlü dinamiklerdir. Bireylerin ve toplumların tekamülünde, medeniyetlerin, geleneklerin şekillenmesinde milli ve dini değerler en önemli yapı taşlarıdır. Günümüz dünyasında çocuklarımızı ve gençlerimizi yıkıcı akımlardan ve her türlü bağımlılıktan korumak, geleceğimizin umudu olan yavrularımızın kimlik ve kişiliklerini inşa ederken dini, ahlaki değerlerle yoğurmak en temel amaçlarımızdan biridir.

2016 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz değerler eğitimi kış ve yaz  kamplarımız “Amerika Diyanet Merkezi Klasiği” haline geldi. Programımıza gösterilen yoğun ilgi sayesinde her yıl, her dönem kamplarımızı  zenginleştirmenin, siz gençlerimize milli ve manevi değerlerimizi daha iyi aktarmanın gayreti içerisinde olduk. DEĞERLER EĞİTİMİ programı kapsamında Amerika’nın çeşitli eyaletlerinde yaşayan gençlerimize Kur’an okuma ve temel dini bilgiler alanında yoğunlaştırılmış bir eğitim fırsatı sunmak; onları Türk tarihi ve edebiyatı ile buluşturarak medeniyetimizle irtibatlarını güçlendirmek; gençlerimizin Türkçe okuma, yazma ve konuşma becerilerini geliştirmek; kültürümüze ait geleneksel sanatlarla tanışmalarını sağlamak; spor ve interaktif etkinliklerle kendilerini ifade etmelerine imkan verecek bir arkadaşlık ve dostluk ortamı oluşturmak hedeflendi.

Değerli Gençler! 

Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi sizleri külliyemizde ağırlayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bizi biz yapan değerlerimizi bir kez daha hatırlayarak, yeni dostluklar kurarak geriye hayırla yad edeceğimiz güzel hatıralar bırakmak ümidi ve duası ile …

2021 Değerler Eğitimi Kış Kampı 13-18 yaş grubunda gerçekleştirilecektir. Kampımıza 1 Ocak 2003 ile 1 Ocak 2009 tarihleri arasında doğmuş, Amerika’da yaşayan kız ve erkekler başvurabilir. Başvurular kontenjanla sınırlıdır.

Şartlar:

Yaş: 13-18 arası
Tarih: 26 Aralık 2021 – 2 Ocak 2022
Son Başvuru: 24 Aralık 2021
Eğitim Dili: Türkçe
Kontenjan: 12 kız, 12 erkek
Ücret: $350 (İki kardeş: $600)

Not: Amerika Diyanet Merkezi’ne gelmeden önce, 23-24 Aralık 2021 tarihlerinde yaptırılmış PCR (COVID 19) test sonucu gerekmektedir.


DCA DE2021Winter

 • MM slash DD slash YYYY
 • MM slash DD slash YYYY
 • American Express
  Discover
  MasterCard
  Visa
  Supported Credit Cards: American Express, Discover, MasterCard, Visa
   

Programa ve Kulliyemize Yardimda Bulunmak icin Lutfen Buraya Tiklayiniz


 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *