Ramazan Yardımlaşma Kampanyası

Rahmet Ayında Kardeşinle Ol

Değerli Kardeşlerim
Malum olduğu üzere 2020 yılı başlarından bu yana devam etmekte olan Corona virus salgını nedeniyle dünya genelinde 3 milyon ve ABD’de 570 bin civarı insan hayatını kaybetmiş durumdadır. Resmi kayıtlara göre başta New Jersey ve New York olmak üzere ülke genelinde maalesef 32 Türk vatandaşı da bu hastalık nedeniyle vefat etmiştir. (Yüce Allah tüm vefat eden kardeşlerimize rahmet eylesin, yakınlarına sabr-ı cemil, hastalarımıza da şifalar ihsan eylesin) 

2020 yılı Ramazan ayında hastalığın şiddeti ve yerel otoritelerin koyduğu sınırlar dahilinde camilerimizde iftarlar, teravih programları ve çeşitli etkinlikler maalesef yapılamamıştır. En büyük arzumuz 2021 yılı Ramazan ayında belirlenen kurallar ve alınan tedbirlerle Kutlu Ramazan ayını ve Bayramını coşku ile idrak etmektir.

Mevcut hastalık şartları nedeniyle ABD ve Türkiye başta olmak üzere tüm dünya da  vatandaş ve dindaşlarımızdan ekonomik mağduriyet yaşayanlar ortaya çıkmıştır. Arzumuz hiçkimsenin bu kutlu ayı ve kavuşmayı niyaz ettiğimiz Bayramı hüzünlü geçirmemesidir.  Bu amaçla Din Hizmetleri Ataşeliklerimiz ve Dernek temsilcilerimizle yaptığımız değerlendirme sonucunda Ramazan ayına özel “Rahmet Ayında Kardeşinle Ol” ana teması ile bir yardımlaşma programı düzenlenmesine karar verilmiştir.

Bu itibarla Amerika Diyanet Merkezi ve Türkiye Diyanet Vakfımız aracılığıyla düzenlenecek Ramazan Ayı Yardımlaşma Kampanyası ile;

a. Geçen yıllarda iftar bağışı yapan fakat bu yıl bunu  mevcut şartlarda gerçekleştiremeyen hayırseverlerin yapacakları bağışlar ile yine hayırseverlerin Zekat, Fitre, Fidye ve Sadakaları ayrı kategoriler halinde en geç 27 Nisan Salı 2021 tarihine kadar Derneklerimiz ve Online Bağış sayfası üzerinden kabul edilerek Türkiye ve ABD’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere Amerika Diyanet Merkezi organizesi ile yapılan bağış kampanyasına aktarılacaktır.

b. Bu kampanyanın Ramazan ayı içerisinde muhtaçların ihtiyaçlarının zamanında karşılanabilmesi amacıyla en geç 27 Nisan Salı 2021 tarihinde bitirilmesi planlanmaktadır.

Rahmet Ayında Kardeşinle Ol

Yüce Allah Bu Rahmet Mevsiminde Tüm İbadet ve Hayırlarımızı kabul eylesin.

DCA Ramazan Yardımlaşma Kampanyası

  • American Express
    Discover
    MasterCard
    Visa
    Supported Credit Cards: American Express, Discover, MasterCard, Visa