Real Estate – Waqf Fund Gayrimenkul – Vakıf Akar Bağış Fonu


The Diyanet Center of America looking the raise waqf funds for the real estate nearby. The board of directors has decided to purchase a property and have made an offer for the house at 7024 97th Ave, Lanham, MD 20706. Since it is adjacent to our center, our property presence around the mosque will be strengthened and we expect an average monthly income of $4,000, we would like to include this property as a flow into our foundation. We are short of $200,000 as of now. With Allah’s permission and with the help of you, our charitable community, as always, we will get this property on behalf of our foundation.

May Allah accept your contribution to the masjid!

Diyanet Center of America, Amerika Birleşik Devletlerinde, İslam’ın ve Anadolu Medeniyetimizin temsili için Müslüman topluma hizmet eden bir vakıf düşüncesiyle inşa edilmiştir. Ecdadımız vakf müesseselerini inşa ederken giderleri karşılamak üzere gelir kaynaklarını da oluşturmayı esas kabul etmiştir.

Gelinen bu noktada yeterli akarların henüz edinilememiş olması bizlere sorumluluklar yüklemekte ve vakfımızın kıyamete kadar masraflarını karşılayacak gelir kaynaklarının alınmasını gerekli kılmaktadır. -Allah Teala hepinizden razı olsun- her bir kardeşimiz imkanları doğrultusunda Amerika Diyanet Merkezi’ne yardım ediyor. Yönetim Kurulu adına hepinize teşekkür ederiz.

Yönetim kurulu olarak sabit gelirlerimizin artması için mevcut imkanlarımız doğrultusunda mülk almaya karar verdik ve 7024 97th Ave, Lanham, MD 20706 adresindeki eve teklif verdik. Merkezimize bitişik olması, cami etrafında mülk varlığımızın güçlenecek olması ve aylık ortalama 4000 dolar gelir umduğumuz için bu mülkü vakfımıza akar olarak dahil etmek istiyoruz. Belirtilen rakama ulaşmak için 200 bin dolar eksiğimiz bulunmaktadır. Allah’ın izni ve her zaman olduğu gibi siz hayırsever cemaatimizin de yardımıyla bu mülkü vakfımız adına alacağız inşallah.

Katkı sağlamak isteyenlerin “Diyanet Center of America” adına çek yazıp açıklama kısmına “Donation for house” yazarak 9610 Good Luck Road, Lanham, MD 20706 adresine gönderebilir veya aşağıdaki bağış formunu kullanarak online olarak katkı sağlayabilirler. Tüm bağışlarınız ‘tax exemption’ statüsündedir.


Şimdiden Allah Teala hayırlarınızı kabul etsin.

 • Waqf Fund - Real Estate - Vakıf Akar Fonu

 • American Express
  Discover
  MasterCard
  Visa
  Supported Credit Cards: American Express, Discover, MasterCard, Visa
   
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.